KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16009113
nr 1600 9113
Carl Einar Figge Fredriksson
(1887-1951), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1935, Utsikt mot Gamla Stan. Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 54x61 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 26 februari 2024
kl 19:03:59
1.000 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Carl Einar Figge Fredriksson
Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson